Бјорнер Криспимејкер дводелен сет

699.00 ден

Вкусен домашен чипс што е комплетно без маснотии? Ова сега е можно за неколку минути со Borner Crispymaker. Подготвувајте крцкав чипс или здрав чипс од зеленчук без маснотии и штетни адитиви. Измијте и излупете ги компирите или друг зеленчук како морков, пашканат или црвено цвекло за чипс од зеленчук. Исецкајте ги на парчиња со вашиот Бјорнер сецко користејќи ја најтенката опција и ставете ги на Crispymaker. Бидете сигурни дека не се преклопуваат- на тој начин вашиот домашен чипс ќе биде многу крцкав. Зачинете ги по ваш вкус и ставете ги во микробранова печказа да подготвите чипс без маснотии. За да го исчистите едноставно ставете го во машината за садови. Ви овозможува да подготвите помала порција или поголема количина на чипс за вашите гости.

SKU: N/A Kатегории: Tag:
Исчисти
Погледни го редот

Опис

Совет: Складирајте го вашиот чипс во Бјорнер МУлтимејкер садот со вакуум капакот за да ги задржите свежи подолго.

Сет со V1

Дополнителни информации

БОЈА

Bиолетова, Бела, Зелена, Портокалова, Црвена

Бренди

Börner

Во последниве години, веганските и вегетаријанските диети стануваат сè попопуларни, најмногу поради загриженоста за здравјето, животните или животната средина. Бидејќи вегетаријанството не е традиционален начин на јадење во нашиот регион, многу вегетаријанци се соочуваат со предизвик како и што да јадат и како да го подготват. Бернерските купувачи ја земаат вегетаријанската кујна на едно ново ново ниво затоа што здравите оброци никогаш не биле полесни за подготовка.