Бјорнер Чизмејкер

1,199.00 ден

Направете свое сирење со што е можно помалку напор од удобноста на вашиот дом – лесно, брзо и здраво. Бјорнер Чизмејкер ви овозможува да креирате варијации на сирење според вашиот вкус.

Сирењето е третирање – особено ако само се мачка леб. Исто толку е погодно да се користи како  под намаз под мед или мармалад, како и сос , за школки и како фил за антипасти.

Сирењето е богато со важни хранливи материи како што се калциум, фосфор и витамини А, Б, Е, Д и К и во исто време е исто така со малку маснотии. Во споредба со купечкото сирење, домашното сирење не содржи конзерванси, згуснувачи, бои и засилувачи на вкус. Сирењето е природен производ, кој може да варира според вашиот сопствен вкус.

Availability: 97 in stock Categories: , Tag:
Погледни го редот

Опис

Но, како можете да направите свое сирење? Тоа е навистина лесно. Оригиналниот рецепт на Бјорнер бара млеко (кравјо, овчо, козјо , млеко без лактоза, соја или бадемово), микробранова печка или достапно тенџере и коагулант, како што се сок од лимон или оцет. Прво, млекото се загрева пред да се додаде коагулантот за да се згрутчи, а потоа да се истура во Бјорнер Чизмејкер. Бјорнер Мултимејкер е идеален придружник за тоа! И тоа е вистина!

Се разбира, можете да додадете дополнителни состојки, како билки или зачини, за да создадете свој вкус. Или уживајте во сирењето кога е сè уште топло или ќе го ставите во фрижидер за да го засилите вкусот и да ја консолидирате конзистентноста.

Бјорнер Чизмејкер се состои од висококвалитетен цедилка на отпорна пластика без БПА. Исто така, ќе добиете тањир и  служи како помош за цедење течности. Тањирот може да се користи и за сервирање на сирењето. Цедилката, како и тањирот на Чизмејкер  може да се чистат во машина за миење садови. Избегнувајте употреба на агресивни средства за чистење или абразиви.

Дополнителни информации

Бренди

Börner

БОЈА

Бела

Во последниве години, веганските и вегетаријанските диети стануваат сè попопуларни, најмногу поради загриженоста за здравјето, животните или животната средина. Бидејќи вегетаријанството не е традиционален начин на јадење во нашиот регион, многу вегетаријанци се соочуваат со предизвик како и што да јадат и како да го подготват. Бернерските купувачи ја земаат вегетаријанската кујна на едно ново ново ниво затоа што здравите оброци никогаш не биле полесни за подготовка.