Бјорнер Месер сет ножеви

1,999.00 ден

Сега имате можност да сечете се што ви е потребно во секојдневниот живот со вистинските ножеви.

Изработени од висококвалитетен не’рѓосувачки челик, овие ножеви ќе бидат секогаш остри и спремни за употреба.

Availability: Out of stock Categories: , Tag:

Опис

Комплетот вклучува:

  • Сатар
  • Голем нож за месо
  • Флексибилен нож за филе
  • Универзален нож
  • Нож за лупење

Со овој комплет добивате и поклон! – Магнетен држач за ѕид, кој се зацврстува брзо и лесно на сите површини, така ножевите ке ви бидат секогаш достапни и остри.

Дополнителни информации

Бренди

Börner

Во последниве години, веганските и вегетаријанските диети стануваат сè попопуларни, најмногу поради загриженоста за здравјето, животните или животната средина. Бидејќи вегетаријанството не е традиционален начин на јадење во нашиот регион, многу вегетаријанци се соочуваат со предизвик како и што да јадат и како да го подготват. Бернерските купувачи ја земаат вегетаријанската кујна на едно ново ново ниво затоа што здравите оброци никогаш не биле полесни за подготовка.