Бјорнер мултифункционална лупачка 6/1

299.00 ден

Излупете и гарнирајте компири, моркови, краставици, модри патлиџани, тиквички, итн со оригиналната мултифункционална лупачка на Бјорнер. Бидете свој професионален готвач. Извадете го јадрото на јаболкото и украсете го овошјето и зеленчукот по желба. Сечилата се изработени од висококвалитетен германски челик. Држачот е ергономски – „E-Z Grip“ и гарантира безбедна, лесна и брза работа.

SKU: N/A Kатегории:
Исчисти
Погледни го редот

Опис

По употребата, едноставно исплакнете под млаз вода.

Дополнителни информации

БОЈА

Зелена, Портокалова

Бренди

Börner

Во последниве години, веганските и вегетаријанските диети стануваат сè попопуларни, најмногу поради загриженоста за здравјето, животните или животната средина. Бидејќи вегетаријанството не е традиционален начин на јадење во нашиот регион, многу вегетаријанци се соочуваат со предизвик како и што да јадат и како да го подготват. Бернерските купувачи ја земаат вегетаријанската кујна на едно ново ново ниво затоа што здравите оброци никогаш не биле полесни за подготовка.