Бјорнер Мултимејкер сад

1,199.00 ден

„Произведено во Германија„- Ние имаме уште една иновација за брза и едноставна подоготовка на здрава храна и сервирање и складирање на истата во сад. Покрај Мултимејкер садот, овој сет содржи и цедалка за течности,како и веќе добро познатата Мултичинија за интегрирање на сечилата како и капакот за одржување на свежината на вашата храна.

SKU: N/A Kатегории: Tag:
Исчисти
Погледни го редот

Опис

Мултимејкерот е направен од високо-квалитетна,отпорна од гребење пластика, што го прави идеален сад за подготовка на свежи и здрави оброци. Декоративниот дизајн ви овозможува да го користите за служење храна. Само ставете ја вашата Бјорнер Мултичинија на Мултимејкер садот и додајте го вашиот V5 Powerline сецкото или било кое друго ренде од Powerline серијата и започнете со сецкање салата, краставици,компири и друго овошје и зеленчук директно во садот, одржувајќи ја вашата кујна чиста. Заклучувањето на мултичинијата , како и гумената основа отпорна на лизгање, е за безбедно користење на сечилата.

Интегрираното цедило овозможува да се исцеди водата од свежо измиеното овошје и зеленчук како домати, бобинки и салата. Послужете ги вашите пријатели и фамилија со свежо овошје во садот што не се крши. Исто така користете го капакот за да ја задржите вашата храна свежа. Така што секогаш ќе имате здрава ужинка или компонетни за здрав оброк на располагање.

Мултимејкер садот е исто така погоден за микробранови печки, правејќи уште полесна подготовка на топла храна или остаток од вечера. Покрај тоа, тој е и сигурен за оставање во замрззнувач за складирање на свежи продукти. Така што,можете да имате свежи бобинки за смути и свеж зеленчук за зимница. За лесно чистење ставете го Мултимејкер садот со капакот во машината за садови.

Земете го вашиот практичен кујниски додаток како перфектен додаток на V5 Powerline.

Затемнетата верзија од Мултимејкер садот е практичен и истовремено и декоративен додатокна вашата кујна. Бојата служи како привлекувач на секоја трпеза.

Дополнителни информации

БОЈА

Bиолетова, Бела, Зелена, Портокалова, Црвена

Бренди

Börner

Во последниве години, веганските и вегетаријанските диети стануваат сè попопуларни, најмногу поради загриженоста за здравјето, животните или животната средина. Бидејќи вегетаријанството не е традиционален начин на јадење во нашиот регион, многу вегетаријанци се соочуваат со предизвик како и што да јадат и како да го подготват. Бернерските купувачи ја земаат вегетаријанската кујна на едно ново ново ниво затоа што здравите оброци никогаш не биле полесни за подготовка.