-20%

Бјорнер Супер сецко V5

1,999.00 ден

Со новиот Boerner V5 PowerLine сецко, сега работите уште побрзо, поточно и побезбедно од порано.

Прилагодливите додатоци овозможуваат различни облици на сечење. Можете да ренданте на 4 различни дебелини, да направите ленти на 4 начина и да исечете коцки на 2 различни големини. Со ова, 10 различни начини на сечење ви се достапни. Дополнителниот безбедносен држач за овошје исто така ви овозможува да искористите најголем дел од храната при обработката, а од друга страна – ги штити прстите од повреди од многу остри, патентирани сечила на Boerner.

Availability: Out of stock Categories: , ,

Опис

Комплетот содржи:

  • Оригинално Бјорнер ренде за кујна
  • Штитник за прсти
  • Додаток сечило од 3,5 милиметри, за тестенини и мали коцки
  • Додаток сечило од од 7 милиметри, за ленти и големи коцки

Користете безбедносна кутија за безбедно складирање додатоци.

По употребата, едноставно исплакнете под млаз вода.

Дополнителни информации

БОЈА

Портокалова

Бренди

Börner

Во последниве години, веганските и вегетаријанските диети стануваат сè попопуларни, најмногу поради загриженоста за здравјето, животните или животната средина. Бидејќи вегетаријанството не е традиционален начин на јадење во нашиот регион, многу вегетаријанци се соочуваат со предизвик како и што да јадат и како да го подготват. Бернерските купувачи ја земаат вегетаријанската кујна на едно ново ново ниво затоа што здравите оброци никогаш не биле полесни за подготовка.