Медицински влечки со магнети Акма

2,499.00 ден

Медицински папучи со Акма магнети. Еколошки анатомски обувки – обувки во служба на здравјето.

Три бои, природна кожа.

Броеви 36–45.

SKU: N/A Kатегории:
Исчисти
Погледни го редот

Опис

Тие главно се користат за:

  • Рамни стапала и болка во стапалата и нозете.
  • Зачувување на ‘рбетот и намалување на проблемите со’ рбетот.
  • Одобрување на периферната циркулација.
  • Ставање на телото во анатомска положба.
  • Овозможување на долгорочно акупресура на стапалата со акма магнети.
  • Олеснување на продолжен одење и стоење.

Дополнителни информации

Бренди

Институт Михајло Пупин

БОЈА

Беж, Бела, Црна

Броеви

36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45